349610. CYKEL, Kroons, Vansbro, troligen 28", 1900-tal.
Med fungerande lås på bakhjulet, nyckel finns. Utrustad med lampa.
Bruksslitage, fläckar, skydd till kedja med bucklor, slitna däck, smärre rost, senare sadel med skador, lampa ej funktionstestad.
Nyckel/nycklar finns.