Kinesisk tekanna i korg.

Kinesisk tekanna i korg.
3496051. Kinesisk tekanna i korg.

Kinesisk tekanna i korg. Tekanna gjord av keramik, glaserad. Rottingkorg
Tekannans mått: h. 12 cm. B. 16 cm T. 10 cm.
Mått: h. 17 cm. D. 20,5 cm.

Åldersanpassat tillstånd med tecken på slitage, repor och nötningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått: h. 17 cm. D. 20,5 cm.

Antal besök: 250