GLASSERVISDELAR, 18 delar, "Tavastia", Tapio Wirkkala, Iittala, 1900-talets andra hälft.

349358. GLASSERVISDELAR, 18 delar, "Tavastia", Tapio Wirkkala, Iittala, 1900-talets andra hälft.

4 vinglas, höjd 12,5 cm
12 snapsglas, höjd 10 cm
1 karaff, höjd ca 20,5 cm
1 champagneglas, höjd ca 14,5 cm.

Bruksslitage, enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

4 vinglas, höjd 12,5 cm
12 snapsglas, höjd 10 cm
1 karaff, höjd ca 20,5 cm

Bruksslitage, enstaka nagg.

Antal besök: 3 835