GUNGSTOL, trä, svart- samt guldmålad, 1800-tal.

349270. GUNGSTOL, trä, svart- samt guldmålad, 1800-tal.

Metallförstärkt nedtill.
Sitthöjd ca 46 cm.

Bruksslitage, färgsläpp, senare guldmålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Metallförstärkt nedtill.
Sitthöjd ca 46 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 089