BESTICKSERVIS, 75 delar, silver, modell "Uppsala", MGAB, 1970-tal. Nettovikt ca 3400 gram.

349124. BESTICKSERVIS, 75 delar, silver, modell "Uppsala", MGAB, 1970-tal. Nettovikt ca 3400 gram.

6 matskedar, längd 183 mm.
11 matknivar, längd 217 mm.
12 matgafflar, längd 183 mm.
12 smörgåsknivar, längd 179 mm.
12 smörgåsgafflar, längd 154 mm.
7 efterrättsskedar, längd 153 mm.
8 kaffeskedar, längd 110 mm.
2 smörknivar, längd 164 mm.
1 serveringssked, längd 205 mm.
1 tårtspade, längd 230 mm.
1 tårtkniv, längd 250 mm.
1 såsslev, 170 mm.
1 bordssked, längd 164 mm.

Bruksslitage. Repor. Märken. En matkniv med litet jack.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 matskedar, längd 183 mm.
11 matknivar, längd 217 mm.
12 matgafflar, längd 183 mm.
8 kaffeskedar, längd 110 mm.
2 smörknivar, längd 164 mm.
1 tårtspade, längd 230 mm.
1 tårtkniv, längd 250 mm.
1 såsslev, 170 mm.
1 bordssked, längd 164 mm.

Antal besök: 1 042