RUBY RING designer design silverpläterad.

348906. RUBY RING designer design silverpläterad.

Massivt utformad designerring från Harry Ivens, även signerad.
Tillverkade i 925 silver och högkvalitativt gult guld 585 = 14 karat guldpläterade.
Ringhuvudet är satt med 25 runda fasetterade rubiner i en mycket fin färg på totalt 1,7 ct.
ringbandets innerdiameter 19,1 mm = ringstorlek 59
ringhuvud 8,1 x 20,7 mm
Vikt 4,20 gram.

mycket välbevarade, välskötta smycken i högkvalitativ design.

Gör en kostnadsfri värdering!

ringhuvud 8,1 x 20,7 mm
Vikt 4,20 gram.

Inter-Arte
Antal besök: 666