WILHELM NIKOLAUS PRACHENSKY (1898-1956). Hus i alplandskap. Olja på pappannå.

348773. WILHELM NIKOLAUS PRACHENSKY (1898-1956). Hus i alplandskap. Olja på pappannå.

Signerad och daterad W. Prachensky 1919. 57 x 50 cm.

Proveniens
Inköpt i Österrike under 1950-talet.

Pannån något böjd, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens

Pannån något böjd, fläckar.

Antal besök: 2 931