VINTAGE HALSBAND, BAKELIT, GLAS, KERAMIK OCH METALLELEMENT, CA. 58 CM, OMKRING 1950-TAL.

3487718. VINTAGE HALSBAND, BAKELIT, GLAS, KERAMIK OCH METALLELEMENT, CA. 58 CM, OMKRING 1950-TAL.

Handgjort halsband av bakelit, keramik, glas och metall, från 1950-talet

Två brunbeige färgade bakelitkedjelänkar och matta svarta glaspärlor.
Vid närmare granskning kan små och större metallelement upptäckas.
Det finns också en blå och vit keramisk pärla.
Handgjorda pärlor är spända på en robust, transparent plasttråd; kedjan stängs av ett metallskruvlock.

Total längd: ca. 58 cm.

Mindre ålderstecken; bra skick, se bilder.

Total längd: ca. 58 cm.

Föremålets betalsätt

PayPalBetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Schanzenstraße 9
68159 Mannheim
Tyskland

Placering
MA - PK 1
Antal besök: 9

Andra intressanta föremål