3486169. JOAN JOSEP THARRATS. ”Första Moseboken”.
Litografi på Guarro-papper.
Signerad, daterad 1973 och numrerad VIII/XXV. Det tillhör sviten ”Gènesis” publicerad av Sala Gaspar och skapad av Talleres Publicaciones Reidas de Barcelona.
74,5x55,5 cm.
Litografi på Guarro-papper.
74,5x55,5 cm.