CARL FRANTZÉN. Eka i bergsjö, olja på duk, signerad och daterad -05.
3485881. CARL FRANTZÉN. Eka i bergsjö, olja på duk, signerad och daterad -05.
Carl Frantzén, Malmö, konstnär och dekorationsmålare, bland annat bakom takmålningarna på Hippodromen, Malmö.
Dukmått: 41 x 33 cm
Rammått: 53,5 x 45,5 cm.
Dukmått: 41 x 33 cm
Rammått: 53,5 x 45,5 cm.