3485461. SKÅP, TVÅDÖRRARS, STRIPPAD FURU, TIDIGT 1900-TAL.
Tidigare använt som vapenskåp, Den gjutna taklisten över två glaserade skjutdörrar med koppargaller.
154 cm hög x 116 cm bred x 33 cm djup.
Gesimsen ersatt.
Knackar, märken och repor överallt.
Vissa områden av förlust.
Senare hasp.
Nycklar saknas.