LJUSKRONA, slipat glas och metall, 1930-tal.

3483233. LJUSKRONA, slipat glas och metall, 1930-tal.

Ljuskrona, 5 ljusarmar, brons/guldfärgad metall med omfattningar i glas, skål och kupor i slipat glas. Droppformade prismor i massivt glas. 1930-tal
Höjd med kopp ca 85 cm
Diameter 55 cm.

Ytsmuts, slitage på färg, en prisma saknas. Äldre le, ingen funktionsgaranti.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd med kopp ca 85 cm
Diameter 55 cm.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 141