MATSERVIS, 33 delar, Rörstrand "Gröna Anna", 1900-talets senare del.

348092. MATSERVIS, 33 delar, Rörstrand "Gröna Anna", 1900-talets senare del.

7 mattallrikar; Diam 24 cm.
6 assietter; Diam 20,5 cm.
7 assietter; Diam 18 cm.
6 djupa tallrikar; Diam 20,5 cm.
1 uppläggningsfat; Längd 34 cm, Bredd 26 cm.
1 uppläggningsfat; Längd 28, Bredd 22 cm.
1 uppläggningsfat; Längd 24, Breddd 15 cm.
1 uppläggningsskål; Längd 24, Bredd 19, Höjd 5 cm.
1 kanna; Höjd 14 cm.
1 äggkopp.
1 kaffekopp med fat.
Defekta delar medföljer (1 såskanna, 3 assietter, 1 djup tallrik).

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

7 mattallrikar; Diam 24 cm.
6 assietter; Diam 20,5 cm.
7 assietter; Diam 18 cm.
1 kanna; Höjd 14 cm.
1 äggkopp.
1 kaffekopp med fat.

Bruksslitage.

Antal besök: 754