348057. SALONGSGRUPP, 3 delar, Winchester England, Chesterfield-modell, 1900-talets andra hälft.
Nitad och häftad klädsel i oxblodsfärgat skinn. Lösa sittplymåer.
Soffa, längd 190, sitthöjd 45 cm.
Ett par fåtöljer, sitthöjd 45 cm.
Bruksslitage, bristningar, smärre skador på klädsel.