IKON, Deesis "Bön", Ryssland, 1700-talets slut.

3478696. IKON, Deesis "Bön", Ryssland, 1700-talets slut.

Mått 28 x 22 cm.
IKON, Kristus på tronen med ärkeänglar, jungfru Maria, Johannes döparen och olika helgonen, Centrala Ryssland, 1700-talets slut, tempera och olja, samt förgyllning på pannå.

Färgbortfall, retuschering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått 28 x 22 cm.

Färgbortfall, retuschering.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 135