ERIK CHAMBERT. matbord med 2 klaffar 1950-tal.

347689. ERIK CHAMBERT. matbord med 2 klaffar 1950-tal.

Inköpt år 1953 vid Chamberts möbel fabrik Norrköping.
undertill märkt med text"tillverkat av och inköpt på Chambert möbelfabrik i Norrköping 1953".
145 x 84 cm med klaffar 261 cm.
Höjd: 72,5 cm.

bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd: 72,5 cm.

bruksslitage.

Antal besök: 1 848