VAS, porslin med koboltblå glasyr, Qing-dynastin, 1800-tal.

347594. VAS, porslin med koboltblå glasyr, Qing-dynastin, 1800-tal.

Proveniens: ingenjör Folke Roos, Karlskrona, vasen inköpt i Göteborg omkring 1956. Höjd ca 38 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 594