1900-talets smyckeskrin.

1900-talets smyckeskrin.
3475313. 1900-talets smyckeskrin.

brons. På fötter placerade över hörn, den inställda bottenplattan med en räfflad kant, motsvarande locket. Rektangulär, slät vägg Träknopp över en lätt krökt, rund cartouche med relief cirkulära knutar i keltisk stil. Interiören är fodrad med röd velour. ”LIESELOTTE” är skrivet på undersidan av omslaget. HxBxD: ca. 8,5 x 15 x 9 cm.

Bra skick med partiella tecken på slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 340