ADORJAN LUX. Idylliskt hedlandslandskap med Kate och plattbåt.

347438. ADORJAN LUX. Idylliskt hedlandslandskap med Kate och plattbåt.

Adorjan Lux (*1938 Ungvar, Ungern); olja på duk, daterad 1980-tal, signerad nedre högra, lämpligt inramad. Mått ca. 49,5 x 59,5 x 7,5 cm, målning 30 x 40 cm.

Mindre tecken på åldrande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre tecken på åldrande.

Antal besök: 5 143