FIOL MED STRÅKAR, 1800/1900-tal.

347371. FIOL MED STRÅKAR, 1800/1900-tal.

Fiollåda.
Påse märkt GA Lindholm Stockholm. Stall märkt Paris.
Fiol läng 60 cm.

Slitage, repor. Renoverad och ombyggd av violinmakare Gustaf Elmér, Linköping 1947. 2 lösa delar, strängar lösa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fiollåda.
Fiol läng 60 cm.

Antal besök: 1 976