GLASUNDERLÄGG och KANNOR, 17 delar, Arabia "Kastehelmi" m m, 1900-tal.

347239. GLASUNDERLÄGG och KANNOR, 17 delar, Arabia "Kastehelmi" m m, 1900-tal.

12 glasunderlägg (kartonger medföljer); Diam 8,5 cm.
4 kannor, en med slipad och pressad dekor,en med slipad dekor; Höjder 14-23 cm.
1 kluckflaska, Stockholms Glasbruk, Ture Berglund (pressad glaspropp medföljer); Höjd utan propp 23 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 969