BYRÅ, av Johan Neijber (mästare i Stockholm 1768-1795). Rokoko.

3467990. BYRÅ, av Johan Neijber (mästare i Stockholm 1768-1795). Rokoko.

Fanerad med mahogny, amarant och jakaranda, dekor av bland annat rombmönster.
Obs: ändring av kontionsrapport.
Längd ca 79 cm, bredd 42,5 cm, höjd 77 cm.

Åldersrelaterat slitage och fanerskador, vänster framben med reparation. Nyckel saknas.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Murmansgatan 124
212 25 Malmö
Sverige

Placering
Receptionsrummet
Antal besök: 120

Andra intressanta föremål