LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, höjd 66 cm.

346499. LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, höjd 66 cm.

Mässinsgsstomme, prismor samt blå glasskål. 6 ljuspunkter, 5 ljusarmar.
Blå glasmanschetter ingår.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blå glasmanschetter ingår.

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 772