SPEGEL och KONSOLBORD, 1900-tal.

346482. SPEGEL och KONSOLBORD, 1900-tal.

Spegel med träskuren ram, höjd 156, bredd 89 cm.
Konsolbord, skiva av trä med stenimitationsmålning, höjd 42, längd 85, bredd 25 cm.
Spegel och konsolbord ej ursprungligen sammanhörande.

Slitage, konsollbord med slitage och smärre sprickor på skiva, en dekorlist saknas på foten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 017