MATSALSGRUPP, 5 delar, 2 iläggsskivor under skiva, Hugo Troeds Bjärnum, 1970-tal.

3462484. MATSALSGRUPP, 5 delar, 2 iläggsskivor under skiva, Hugo Troeds Bjärnum, 1970-tal.

Valnöt. Bord "Rimbo" L-B Design Group (Leif och Bengt Troedsson). Diameter 105 cm, höjd 73 cm. Utfällt med 2 iläggsskivor plats för 10 personer.
4 stolar med stoppade sitsar. Sitthöjd 44 cm, rygghöjd 94 cm.

Stolar med mindre bruksslitage.
Bord med mindre bruksslitage. Skiva med liten repa och ett par mindre fläckar. Iläggsskivor med repa, ett par smånagg och fuktskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 215