MAX SLEVOGT. BANQUOS GEIST, ETSNING, 1926, SIGNERAD FÖR HAND.

3462162. MAX SLEVOGT. BANQUOS GEIST, ETSNING, 1926, SIGNERAD FÖR HAND.

Etsning med titeln ”Banquo's Ghost”, sid 5 ur grafikserien ”Shadows and Dreams”, skapad 1926 av Max Slevogt.
Arket signerades med blyerts av konstnären längst ner till höger.
Det finns en vattenstämpel längst ner till vänster, som inte kan tilldelas på grund av inramningen med en passepartout.

Ramstorlek (bredd x höjd) ca. 41 x 34 cm.

Små tecken på slitage på grund av ålder, annars i gott skick, se bilder.

Föremålets betalsätt

PayPalBetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Schanzenstraße 9
68159 Mannheim
Tyskland

Placering
MA - K
Antal besök: 16

Andra intressanta föremål