ARMBANDSUR "Erco" samt FICKUR, 2 st, "Hercules" och "Invar". 1900-tal.
346092. ARMBANDSUR "Erco" samt FICKUR, 2 st, "Hercules" och "Invar". 1900-tal.
Damur, "Erco", diameter 21,5 mm. Elastiskt armband. Fickur, vit metall, "Hercules", diameter 47 mm, vikt 52 gram. Fickur, silver, "Invar", diameter 53,5 mm, vikt 98 gram. Kedja i vit metall, längd 29,5 cm.
Slitage. Repor. Märken. "Erco" går ej, "Invar" saknar glas, saknar en visare, skev visare. Svartnat silver.