PETER HVIDT UND ORLA MØLGAARD-NIELSEN. för Cado, tredelad sittensemble med France & Søn, sidobord, teak, stålrör, förkromad, 1960-tal, Danmark (3).

3459107. PETER HVIDT UND ORLA MØLGAARD-NIELSEN. för Cado, tredelad sittensemble med France & Søn, sidobord, teak, stålrör, förkromad, 1960-tal, Danmark (3).

Ensemble bestående av en tre-sits och en tvåsitsig, var och en med en solid teakram och förkromad stålrör, med lös sits- och ryggklädsel med polykrom tygklädsel i pastellfärger, H.83cm, sitshöjd: 40cm, L.120-190cm, W.75cm, omsluten med ett sidobord i teak med en fyrkantig bordsskiva och en organiskt formad hylla, H.63cm, L.77cm, vardera med tillverkarens namn. (3).

Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, delvis mindre repor, sidobord och lock fläckiga på platser, blixtlås på locken delvis defekta och enstaka sprickor i tyget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Föremålets betalsätt

BetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Kölner Str. 60
50859 Köln
Tyskland

Placering
W6
Antal besök: 252