PAUL GRIESSER. Hans art. troligen Westphalen, skänk/skänk, mahogny, glas, mässing, bronserad, 1920-tal, Tyskland.

3458790. PAUL GRIESSER. Hans art. troligen Westphalen, skänk/skänk, mahogny, glas, mässing, bronserad, 1920-tal, Tyskland.

Glaserad mahognyfanerkonstruktion med fem låsbara lådor och en rektangulär svart glasskiva, förstärkta ben, fem nycklar ingår, H.74cm, L.135cm, W.50cm.

Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, partiella repor, lazura-nötningar på platser, sporadiska, mindre stötar i fanér på baksidan.

Nyckel/nycklar finns.

Nyckel/nycklar finns.

Föremålets betalsätt

BetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Kölner Str. 60
50859 Köln
Tyskland

Placering
W3
Antal besök: 201

Andra intressanta föremål