SERVISDELAR, 32 delar, porslin, "Spisa Ribb", Stig Lindberg, Gustavsberg. 1950-tal.

345847. SERVISDELAR, 32 delar, porslin, "Spisa Ribb", Stig Lindberg, Gustavsberg. 1950-tal.

1 st kaffekopp, höjd 5,5 cm.
1 st gräddkanna, höjd 7 cm.
1 st sockerskål, höjd diameter 9,5 cm, höjd 3 cm.
13 st kaffefat, diameter 12,5 cm.
4 st tefat, diameter 14,7 cm.
12 assietter, diameter 17 cm.

Bruksslitage, gräddkanna med retuscherat nagg i nedre kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st kaffekopp, höjd 5,5 cm.
1 st gräddkanna, höjd 7 cm.
4 st tefat, diameter 14,7 cm.
12 assietter, diameter 17 cm.

Antal besök: 918