MG, TF Roadster 1500, 1955 års modell.

3458425. MG, TF Roadster 1500, 1955 års modell.

'Two tone' lackering i svart och grått. Sufflet i kanvas, skinnklädsel. Vänsterstyrd. Certifikat från 'British Motor Industry Heritage Trust nr: 95/8397. Importerad från Kalifornien, USA 1994.
Påställt 1995.
Senast godkända besiktning 2017-05-26.
Mätarställning 80189 miles.

MG TF 1500 tillverkades i 3400 exemplar, varav flertalet gick till USA.

Nyckel, instruktionsbok, reservdelar och dokumentation medföljer.
Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.
Åldersrelaterat slitage, lackskador mm. förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Påställt 1995.
Mätarställning 80189 miles.

Antal besök: 1 936