SPEGELLAMPETT, malm, med ljushållare för 3 ljus, 1800-tal.

345797. SPEGELLAMPETT, malm, med ljushållare för 3 ljus, 1800-tal.

Dekor av ansikten samt kärvar/nekar. Facettslipat glas.
Höjd 53, bredd 26 cm.

Smärre slitage samt mindre spricka nertill på vänster sida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 53, bredd 26 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 904