SPEGEL samt SPEGELLAMPETTER, 3 delar, tenn, Art déco, O.H. Lagerstedt AB, 1931.

3455086. SPEGEL samt SPEGELLAMPETTER, 3 delar, tenn, Art déco, O.H. Lagerstedt AB, 1931.

Stämplade OHL, svenskt tenn, E8 (1931).
Spegel höjd ca 42 cm, bredd ca 20 cm.
Lampetter med vardera en ljusarm, höjd ca 33 cm, bredd ca 10 cm.

Bruksslitage, stora spegeln med fläckar i glaset samt nedböjd pigg i mitten på krönet, repor,märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Stockholmsvägen 53
761 43 Norrtälje
Sverige

Placering
Rum 2, hylla 3 (metall, övrigt)
Antal besök: 169