3455086. SPEGEL samt SPEGELLAMPETTER, 3 delar, tenn, Art déco, O.H. Lagerstedt AB, 1931.
Stämplade OHL, svenskt tenn, E8 (1931).
Spegel höjd ca 42 cm, bredd ca 20 cm.
Lampetter med vardera en ljusarm, höjd ca 33 cm, bredd ca 10 cm.
Bruksslitage, stora spegeln med fläckar i glaset samt nedböjd pigg i mitten på krönet, repor,märken.