FUNKTIONSFYLLDA MÄSSINGSFÖREMÅL, 4 st., förgylld handspegel med facettslipat glas, ljussläckare, korkskruv, och en hammare med stjärnmejsel som kan skruvas ut ur skaftet. tillverkade under 1900-talets mitt, och senare.

3453580. FUNKTIONSFYLLDA MÄSSINGSFÖREMÅL, 4 st., förgylld handspegel med facettslipat glas, ljussläckare, korkskruv, och en hammare med stjärnmejsel som kan skruvas ut ur skaftet. tillverkade under 1900-talets mitt, och senare.

Längsta föremålet är spegeln 29 cm.
Kortast i gruppen korkskruven 16,5 cm.

Spegelns kondition är bäst i gruppen, korkskruven har lite oxidfläckar men går att putsa, ljussläckarens träskaft har delvis oxidation i lacken, sot invändigt. Hammaren med inbyggd skruvmejsel med gravyr: Nordcarrier 20 år 1992. hammarhuvudet visar slitage och slagmärke på kanten, annars trevlig, och med behaglig tyngd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 78