BORDSLAMPA, mässing och glas, Biedermeierstil, 1900-talets första kvartal.

345327. BORDSLAMPA, mässing och glas, Biedermeierstil, 1900-talets första kvartal.

Dekor i form av bockhuvuden i mässing. En ljuspunkt med porslinssockel, vit lampakupa i opalinglas.
Höjd ca 53 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 53 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 041