Träfigur av en kinesisk general, Qing-dynastin.

3451918. Träfigur av en kinesisk general, Qing-dynastin.

Trä med rester av rödlack och förgyllning. HxBxD: ca. 40 x 16 x 13 cm.

Allvarliga tecken på åldrande med stresssprickor, skalning och förlust. Gamla spår av insektsskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Föremålets betalsätt

BetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress
Hamburg - Bahrenfeld

Hamburg - Bahrenfeld
Gasstraße 4b
22761 Hamburg
Tyskland

Placering
Vitrine
Antal besök: 77