TESI. Fat. Göteborg, 1950. Längd: ca 23,5 cm.
G.A Dahlgren. Fat., Malmö, 1916. Längd: ca 19 cm.
G.A Dahlgren. Kvadratiskt fat, Malmö, 1916. Längd: ca 17,5 cm.
Vikt: ca 582 gram.
Bruksrepor. Ålders- och ytslitage.
Vikt: ca 582 gram.