HÖRNSOFFA, läder och furu, Party, Ekornes Fabrikker, Norge, 1970-tal.

3450106. HÖRNSOFFA, läder och furu, Party, Ekornes Fabrikker, Norge, 1970-tal.

Tvådelad hörnsoffa i mörkbetsad furu med lösa djuphäftade rygg- och sittplymåer klädda i mörkbrunt läder. Formgiven av Jan-Erik Lindgren för Ekornes.
Mått: längd 210 respektive 187, djup 77, höjd 74 cm, sitthöjd ca. 42 cm. Soffans mått uppställd 264 x 210 cm.

Smärre bruksslitage, två knappar i djuphäftning saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Murmansgatan 124
212 25 Malmö
Sverige

Placering
Floor - Showroom 1 (lång)
Antal besök: 676