LUKTDOSA, trä, fattning 18k guld med turkoser, Sverige, 1800-talets första del.

34492. LUKTDOSA, trä, fattning 18k guld med turkoser, Sverige, 1800-talets första del.

Dekor med bland annat sköld och gripar, Längd 9 cm.

Slitage, torrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, torrsprickor.

Antal besök: 1 243