SOFFA, sk trågsoffa, delvis sengustaviansk, omkring 1800.

344764. SOFFA, sk trågsoffa, delvis sengustaviansk, omkring 1800.

Sarg med dekor av meanderbård. Längd 183 cm.

Slitage, renoverad och kompletterad, fläckad klädsel, skador, omarbetad, senare tråg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 242