ETT LÄKER VALNÖTSHÖRNSKRIVBORD.

3447297. ETT LÄKER VALNÖTSHÖRNSKRIVBORD.

1930-talets Deco-stil, med två staplade lådor ovanför ett enda dörrskåp (med enda inre hylla) på vardera sidan av knäutrymmet med en central lång låda ovanför. Tillverkarens etikett i övre högra lådan. Höjd 77cm x Bredd 125cm x Djup 93cm.

Slitet skick med olika märken och repor, skador på ovansidan. Lådorna går smidigt. Se bilder online.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 589