DOCKOR 2 st, biskvi, omärkta, omkring sekelskiftet 1900.

344683. DOCKOR 2 st, biskvi, omärkta, omkring sekelskiftet 1900.

Docka, biskvihuvud märkt "5:3 10", massa- och träkropp, blundögon, öppen mun, peruk märkt "Gete Frisur", total längd ca 56 cm.
Docka, biskvihuvud omärkt, tyg- och skinnkropp, biskviarmar.

Docka märkt "5:3 10" med skador på öronlock samt på ett finger, färgbortfall, slitage, kläder med skador.
Mindre docka med lagningar/skador och retuscher.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 901