KORA, troligen Nepal 1600-tal.

3446772. KORA, troligen Nepal 1600-tal.

Med krökt blad, längd 55, total längd 78 cm.
Möjligen använt för avrättningar.

Slitage, fläckar, anlöpningar, mindre hack i egg.

Tema

Vapen och Militaria

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Vapen och Militaria

Antal besök: 408