FINGERSKÅLAR, 4 ST, JAPANSKA FÖRGYLLDA, LACKERAD BRICKA, EN RYSK LÅDA SAMT TVÅ ANDRA LÅDOR (8).

3445497. FINGERSKÅLAR, 4 ST, JAPANSKA FÖRGYLLDA, LACKERAD BRICKA, EN RYSK LÅDA SAMT TVÅ ANDRA LÅDOR (8).

De fyra fingerskålarna dekorerade med cockerels och påfåglar, 12,5 cm långa, en rysk svartlackerad låda dekorerad med figurer, den röda och svarta lackerade brickan 36 cm bred, tillsammans med en liten läderlåda och en östlig papier mache-låda, 8 cm bred (8).

Skålarna med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skålarna med slitage.

Föremålets betalsätt

BetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 42