SKÅP, bemålad fur, Allmoge, 17/1800-tal.

344499. SKÅP, bemålad fur, Allmoge, 17/1800-tal.

Röd originalfärg, två lådor i sargen, två skåpluckor med innanförliggande hyllplan. Längd 157 cm, djup 47,5 cm, höjd 128,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, sprickor, märken, skador på lådfronter samt kraftig skada på ett hyllplan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 490