HAMNLANDSKAP I PANORAMISK STIL, OKÄND KONSTNÄR, OLJA PÅ PANNÅ, CA. TIDIGT 1900-TAL.

3444870. HAMNLANDSKAP I PANORAMISK STIL, OKÄND KONSTNÄR, OLJA PÅ PANNÅ, CA. TIDIGT 1900-TAL.

En målning som visar ett hamnlandskap i panoramisk stil, av en okänd konstnär.
Olja på trämålning med inramning.
Utan att underteckna.
Dejting ca. tidigt 1900-tal

Storlek med ram (bredd x höjd) ca. 48 x 23 cm
Bildstorlek (bredd x höjd) ca. 42 x 17,5 cm.

Mindre tecken på ålder, se bilder.

Utan att underteckna.
Dejting ca. tidigt 1900-tal

Föremålets betalsätt

PayPalBetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Schanzenstraße 9
68159 Mannheim
Tyskland

Placering
MA - K
Antal besök: 24

Andra intressanta föremål