HAMNLANDSKAP I PANORAMISK STIL, OKÄND KONSTNÄR, OLJA PÅ PANNÅ, CA. TIDIGT 1900-TAL.
3444870. HAMNLANDSKAP I PANORAMISK STIL, OKÄND KONSTNÄR, OLJA PÅ PANNÅ, CA. TIDIGT 1900-TAL.
En målning som visar ett hamnlandskap i panoramisk stil, av en okänd konstnär.
Olja på trämålning med inramning.
Utan att underteckna.
Dejting ca. tidigt 1900-tal
Storlek med ram (bredd x höjd) ca. 48 x 23 cm
Bildstorlek (bredd x höjd) ca. 42 x 17,5 cm.
Utan att underteckna.
Dejting ca. tidigt 1900-tal