PIERRE LE FAGUAYS FÖR LE VERRIER.

3443671. PIERRE LE FAGUAYS FÖR LE VERRIER.

Pierre le Faguays för Le Verrier, en art deco-målad metallfigur, troligen zink, modellerad som en naken kvinna som dansar med ett band, på trappad marmorbas, stämplad Le Verrier Paris, och signerad ”Fayral” till bandet, 31 cm hög.

AF, knäppt vid båda fötterna och bandet, lite allmänt slitage också.

Föremålets betalsätt

BetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

19 Charles Industrial Estate,
Stowmarket, Suffolk
IP14 5AH
Storbritannien

Placering
20th Century Mezzanine
Antal besök: 30

Andra intressanta föremål