LIKÖRSET FÖR 6 PERSONER, GEISHA, JAPAN, TIDIGT 1900-TAL.

3441657. LIKÖRSET FÖR 6 PERSONER, GEISHA, JAPAN, TIDIGT 1900-TAL.

Japansk sprituppsättning för 6 personer, tidigt 1900-tal.

Består av en kanna med lock och sex små säckkoppar.

Tema: Geisha

Med röda golvmärken (tillverkad i Japan för speciell användning)

kruka:
Höjd ca. 17 cm
Fotbas: 5,5 x 5 cm

Kopp:
Höjd ca. 4 cm
Basdiameter: 3cm

Granskare: Dr. Dingwei Yin.

Inga skador på föremålet, gott skick, för tecken på ålder och användning, se bilder.

Tema: Geisha

kruka:
Höjd ca. 17 cm
Fotbas: 5,5 x 5 cm

Kopp:
Höjd ca. 4 cm
Basdiameter: 3cm

Granskare: Dr. Dingwei Yin.

Föremålets betalsätt

PayPalBetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Schanzenstraße 9
68159 Mannheim
Tyskland

Placering
MA - FB
Antal besök: 18

Andra intressanta föremål