343883. FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Enligt uppgift Inköpt på Svenssons i Lammhult. Senare omklädd i "Anakreon", Josef Frank för Svensk Tenn.
Total höjd 85.5 cm.
Sittdyna med två lagningar i tyg. Tyg med slitage, i synnerhet armstöd.
Märken av bläckpenna.