TAPETBOK / INTERIÖRSMÅLERI, "Neue Malereien fur Deckle und Wand, 36 taffeln und 285 entwurfen" från återuppbyggnaden av Sundsvall efter branden tidning, tidigt 1900-tal.

343765. TAPETBOK / INTERIÖRSMÅLERI, "Neue Malereien fur Deckle und Wand, 36 taffeln und 285 entwurfen" från återuppbyggnaden av Sundsvall efter branden tidning, tidigt 1900-tal.

Rikt illustrerad bok med prov på vägg och takmålningar, funnen i gammal rivningsbyggnad i Sundsvall på 1960-talet.
39,2 x 30 cm.

Bruksslitage, sidor med veck.

Gör en kostnadsfri värdering!

39,2 x 30 cm.

Bruksslitage, sidor med veck.

Antal besök: 1 020